Meie ühistu kõigi elanike jaoks loodud kodukord ja selle punktid

See maja on meie kõigi ühine kodu. Suhtume ühisesse varasse heaperemehelikult ja austame naabreid!

ÜHISTU REEGLID

Oravate ja lindude toitmine keelatud

Miks? Loomad ja linnud on armsad, kuid nende toitmine teeb meie endi elu keerulisemaks. Oravad lõhuvad pööningul soojustust, mille uuendamiseks peab ühistu raha kulutama. Kajakad ja varesed kannavad maja ümber prügi laiali, tekitavad palju lärmi ja kahjustavad katusel asetsevaid päikesepaneele. Kui me oravaid ja suuri linde ei toida, on neil väiksem huvi meie pööningul ja katusel pesitseda ning hoiame sellega ära lisakulud. Ärge muretsege, loomad saavad toidu loodusest ise kätte!

Rõdul, aknal ja trepikoja ees suitsetamine keelatud

Miks? Suits satub nii ka naabrite eluruumidesse, kes seda sinna ei soovi. Oleme üksteise vastu head ning hoolitseme, et teised ei peaks meie valikute pärast ebamugavust tundma.

Korista oma lemmiklooma järelt

Kahjuks loomad seda ise teha ei oska, aga nad kindlasti tahaksid, et nende jäätmed jõuaksid prügikasti.

Hoiame elamu välis- ja keldriuksed lukus

Nii on turvalisem nii meil kui meie varal!

Suuremahulise prügi aia kasutusvõimalus

Oleme taganud võimaluse suuremahulise prügi kogumiseks ja äraveoks. Selle alla kuuluvad: mööbel, vaibad, madratsid ja muud taolist. Keelatud on aeda viia ohtlikke jäätmeid, vanu elektroonikaseadmeid, ehitus- ja lammutusprügi. Teavitame stendil prügi äraveo aegadest. Kui soovite aeda midagi viia, küsige aia võtit oma trepikojavanema käest.

Eeltoodud punktides oleme kokku leppinud üldkoosolekul 14.05.2019

KORTERIOMANIKU JA ÜÜRNIKU KOHUSTUSED

Öörahu kell 23.00-07.00

Öörahu on piirang, mille ajal ei tohi kasutada suuri kodumasinaid, teha remonti, kuulata valju muusikat, paugutada uksi ja teha muudmoodi lärmi. Samuti on keelatud automootori töötamine maja vahetus läheduses üle kolme minuti.

Tuleohutus- ja sanitaarnõuete täitmine

Seda nii üldkasutatavates ruumides kui ka korteris. Trepikoda, kelder ja vahekäigud ei ole panipaigad. Need kohad peavad olema puhtad, et tulekahju korral oleks võimalik evakuatsioon ning kustutamine. Peab olema tagatud juurdepääs üldtorustikele ja -juhtmetele. Avarii korral on lubatud (juhatuse liikme juuresolekul) lammutada omavoliliselt ehitatud takistused.

Lubama ligipääsu korterisse seadmete kontrolliks

Mõned süsteemid, näiteks küttesüsteem, on ühistupõhine. Seetõttu on vajalik torustikke, seadmeid ja ehituskonstruktsioone kontrollida ja hooldada. On oluline, et pikema korterist eemaloleku korral oleks juhatuse liikmel või naabril teada, kuidas teiega vajadusel kontakti saada.

Remonti tehes katta ventilatsiooniava kinni

Ventilatsiooniava asub vannitoas. Ehitustolmu korral ummistub ventilatsiooni filter tehnosüsteemis ja selle vahetamine on kulukas. Ennetame ja hoiame lisakulud ära!

Gaasiseadmete regulaarne kontroll ja hooldus

Paljudes korterites on kasutusel gaasiseadmed. Nende kontrollimine on iga elaniku omavastutus. Tegemist on eluohtlike seadmetega, kontrollige neid igal aastal!

Hoida ühist elamupinda, hoovi ja majaümbrust

Kasutame eluruume ja üldkasutatavaid ruume sihipäraselt ja hoiame korras. Ka hoov meie ühine vara. Maja välisilmet või konstruktsioone puudutavad muudatused on vaja kooskõlastada juhatusega. Elamu konstruktsioonide ja tehnovõrkude rikkumine on keelatud.

Kui näete, et keegi käitub normide vastaselt, informeerige rikkumisest viivitamatult juhatust. Kahju korral ja süüdlase mitteselgumisel vastutame ühiselt.

PARKIMISKORD
Meie parkimiskord on loodud selleks, et kõigil oleks koju tulles võimalik parkimiskoht eest leida. Meie parklas on parkimine lubatud kahel juhul:

Elektroonsesse andmebaasi registreeritud sõidukiga

Parklas on kohti vähem kui meie majas kortereid, seetõttu on igal korteril võimalik registreerida üks sõiduk andmebaasi.

Külaliskaardiga

Igal korteril on õigus ühele külaliskaardile (kaardi tellimine on tasuline, vastavalt Ühisteenused AS hinnakirjale). Sellega saab külaline parkida meie parklas kuni 4 tundi. Külaliskaart tuleb asetada armatuurile koos parkimiskellaga, mis fikseerib parkimisaja algust.

Trahvi ebakorrektselt pargitud sõidukile määrab meie parkla parkimiskorraldaja Ühisteenused AS vastavalt oma hinnakirjale. Kõik pretensioonid trahvide osas tuleb esitada Ühisteenused AS-le.

Sõiduki info uuendamiseks ja külaliskaardi tellimiseks tuleb korteriomanikul pöörduda juhatuse poole. KÜ juhatus jätab endale õiguse nii külaliskaardi kui ka andmebaasis olevate sõidukite parkimisõiguse tühistamiseks.